Israel
Socialdemokraten Zinaida Kajevic blev kraftigt utbuad i Malmö när hon nämnde att Hamas begått "terrorhandlingar" i en demonstration till stöd för Gazas befolkning på söndagen. Politikern berättar att hon "blev överraskad över deras reaktion".
Responsen var så kraftig att hon tvingades avbryta talet.
Det gick bra så länge hon talade om "Det bombas hem, sjukhus, hundratusentals människor fördrivs. Tusentals har dödats varav smärtsamt många är barn", men när hon sa: "Civila palestinier ska inte straffas för Hamas terrorhandlingar", började folket omedelbart bua högljutt.
Du kan se och höra den obehagliga reaktionen i videon här ovan.
Kära vänner, vi måste berätta om Jesus så att människor kan ta emot och tro på honom så att de blir frälsta. Jesus Kristus är Sanningen och han är den ende som kan frälsa.
#Israel #Terrorism #Malmö #Hamas #Gaza #Islam #Pslestinier
Svensson - 18/12-23 14:21
Pratar om Jesus så ofta jag kan. Han är ofta i centrum i diskussioner.
Idag är det lördagen den 25 januari 2025, vecka 04 och klockan är 14:46. Paul och Pål har namnsdag.
Galaterbrevet 5:22-23 - Men Andens frukt är kärlek, glädje, frid, tålamod, vänlighet, godhet, trofasthet, mildhet och självbehärskning.
Jesus, jag tar nu emot dig och bekänner att du är Herren. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Tack att jag nu är frälst och har fått evigt liv. Amen.
Profetian uppfylls: Donald Trump tar plats som USA:s 47:e president
Nordkorea världens farligaste land för kristna
Hyllningssången till Nordkoreas diktator Kim Jong-un
Ett nytt år – en tid för omvändelse
Lucka 24 - Jesus, den nyfödde konungen profeterad om i Gamla testamentet
Israelvänlig - 23/01-25 15:27
Trump gjorde helt rätt när han svors in som president! Ingen människa ska lägga handen på Bibeln och svära!
https://www.bible.com/sv/bible/1223/MAT.5.33-37.SFB15
Guds frid!🙏
Skrevs i Profetian uppfylls: Donald Trump tar plats som USA:s 47:e president