Apostlagärningarna fortsätter i vår tid!
Bild: val.se.
Jet 29:11 Jag vet vilka tankar jag har för er, säger Herren, nämligen fridens tankar och inte ofärdens för att ge er en framtid och ett hopp.
#Val 2022 #Politik #Nyans #Sverigedemokraterna #Sharialagar
Andy Svensson - 14/09-22 07:46
Jag instämmer med dig Christer Jesus är det enda som kan ge sann trygghet och frälsning. Underbart Bibelord du hade med på slutet. Det Bibelordet har varit med mig i många år som kristen. Låt oss gå in i bön och fasta för vår nya regering samt vårt land.
Albin - 14/09-22 11:16
Och vilken fantastisk framtid och hopp vi har att se fram emot. Evig frid och lovsång i himlen. Det kommer snart en väckelse över hela jorden (Joel 2:28) och snart är kungen här. Tror inte ens det blir ett val till.
ES - 15/09-22 12:35
Obehagligt när Magdalena Andersson börjar varna för politiskt och rasistiskt våld i sitt tal igår kväll. Vilka skulle stå för det våldet? Jag tror inte att det är de fyra högerpartierna iallafall. Sedan kan man tycka illa om Sd, men så summa att de i det här läget skulle organisera våld och förföljelse mot invandrare är de inte.
Sollan - 15/09-22 21:33
Håller med helt , ingen politiker kan rädda landet , där ondskan råder, bara Jesus .
Idag är det söndagen den 6 juli 2025, vecka 27 och klockan är 00:21. Esaias och Jessika har namnsdag.
Matteus 28:20 - ...och se, jag är med er alla dagar till tidens slut.
Jesus, jag tar nu emot dig och bekänner att du är Herren. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Tack att jag nu är frälst och har fått evigt liv. Amen.
2025-07-05 21:23
Hjälp mig Jesus. Jag är en mormor med stort varmt hjärta. Ex- mågen hatar kristna så han svärtar ner mig. Snälle Jesus ordna upp denna tragiska situation. Tack Jesus o alla som ber.
Jesu stora pre(för)-eviga kallelse: chil/chul – och våra små i jämförelse
Är man frälst om man inte tror på uppryckandet?
Den legendariske tv-evangelisten Jimmy Swaggart död
Ge en gåva till Open Doors arbete för de förföljda kristna
Framtiden är förutsagd: Den yttersta tiden - Del 1
Så många profetior har redan gått i uppfyllelse i Bibeln
Vapenvila mellan Israel och Iran
Irankriget: Behöver vi vara rädda?
Lars-goran Marklund - 05/07-25 01:34
Det räcker om man får insikten från
❤️Gud dvs skilja apelsiner och citroner åt samma fina skal båda två men den ena sött innehåll, den andra surt innehåll.
Det är Moralen som man fått av 💖Jesus.
Be 🙏 och man får.
Av Tro får man leva 💥❤️❤️
Skrevs i Jesu stora pre(för)-eviga kallelse: chil/chul – och våra små i jämförelse